603 046 808
 
 

Statystyki sprzedaży

 
Przedstawiamy Państwu nasze statystyki, które mogą być dla Państwa bardzo interesujące. Taka wiedza może również pomóc w podjęciu decyzji o wyborze danego typu rolet. Wszystkie statystyki pochodzą z naszego systemu sprzedaży i są wykonywane minimum raz w roku.
   
 
Popularność wśród Klientów
W naszej ofercie posiadamy 7 głównych produktów. Statystyki z 2017 roku pokazują, że najchętniej wybieranym produktem z naszej oferty były rolety plisowane. Wybrało je prawie 45% naszych Klientów. Na drugim miejscu uplasowały się rolety w kasecie z prowadnicami bocznymi, które spodobały się 25% osobom dokonujących zakupu w naszej firmie. Ostatnim typem rolet, który znalazł się w pierwszej trójce są rolety dzień-noc w kasecie z prowadnicami bocznymi. Ten produkt wybrało niespełna 8% odbiorców.
 
 
Trzecie miejsce pod względem popularności, biorąc pod uwagę wszystkie produkty z naszej oferty (a nie tylko rolety), zajęły moskitiery ramkowe na okna PCV z wynikiem 16%. Rolety wolnowiszące i mini są aktualnie produktem bardzo rzadko wybieranym, ponieważ decyduje się na nie około 1% naszych Klientów. Najrzadziej wybierane były żaluzje pionowe.
 
Najnowsze dane z pierwszego kwartłu 2018 roku pokazują, że rolety plisowane w naszej firmie wybrało ponad 55% Klientów. Na rolety w kasecie w styczniu, lutym oraz marcu zdecydowało się niespełna 30% naszych Klientów natomiast rolety dzień-noc zdobyły zainteresowanie niecałych 10% naszych odbiorców.
 
 
Wielkości sprzedaży
Rolety plisowane nie tylko są najchętniej wybieranym produktem z naszej oferty, ale również są produktem, którego sprzedaż jest najwyższa. W 2017 roku rolety plisowane stanowiły 44% sprzedaży wszystkich produktów z naszej oferty. Tak samo jak w poprzednim zestawieniu rolety w kasecie z prowadnicami bocznymi zajęły drugie miejsce. Ich sprzedaż stanowiła 37% sprzedaży całkowitej. Trzecie miejsce to moskitiery ramkowe na okna PCV stanowiące prawie 10% wszystkich produktów. Rolety dzień-noc stanowiły około 6% naszej sprzedaży.
 
 
 
Statystyki globalne
Statystyki pokazują, że w ostatnim czasie najczęściej wybieranym produktem w Polsce wśród wewnętrznych osłon okiennych są rolety plisowane. Szacuje się, że plisy wybiera około 20% polskich Klientów. Dane pochodzące z naszej statystyki zdecydowanie przewyższają ogólny trend (dla przypomnienia w naszej firmie rolety plisowane wybiera około 45% Klientów). Dane pochodzące od innych firm z branży potwierdzają, że drugim najchętniej wybieranym produktem są rolety w kasecie z prowadnicami bocznymi, a na trzecim miejscu znajdują się rolety dzień-noc. Na klasyczne rolety wolnowiszące montowane do ściany lub bezinwazyjnie na ramę okna decyzuje się mniej niż 10% nabywców. Najrzadziej wybieranym produktem (tak samo jak w naszej firmie) są żaluzje pionowe.
 
 
Wzrosty sprzedaży rolet plisowanych
Nasza firma jako pierwsza na lokalnym rynku wprowadziła do swojej oferty rolety plisowane już w 2009 roku. Dla porównania na rynku istnieją firmy, które ten produkt wprowadziły dopiero w drugiej połowie 2017 roku.
 
Nasze statsytyki sprzedaży sięgają 2011 roku.
Wzrost sprzedaży rolet plisowanych od samego początku rósł w bardzo wysokim tempie. W roku 2012 w stosunku do roku 2011 sprzedaż wzrosła o 42%. Kolejny rok przyniósł kolejny wzrost o taką samą wartość 42%. Rok 2014 był wyjątkowy, ponieważ wzrost sprzedaży w stosunku do roku 2013 wyniósł aż 76%. Porównując więc rok 2014 w stosunku do roku 2011 wzrost sprzedaży rolet plisowanych wyniósł 255%. Delikatny spadek sprzedaży rolet plisowanych zanotowaliśmy w 2015 roku. Spadek był minimalny i wyniósł niespałna 5%. Rok 2016 to znów duży wzrost sprzedaży o ponad 48%. Od roku 2011 do 2016 zwiększyliśmy sprzedaż rolet plisowanych o 400%.
 
 
Statystyki pokazują, że rolety plisowane od kilku lat są coraz chętniej wybieranym produktem. Jest to rónież typ rolet, które sprzedaż rośnie w najszybszym tempie. Rolety plisowane są również produktem, który najlepiej się rozwija. Kilkakrotnie zwiększaliśmy ilość dostępnych tkanin (zaczynają od około 200 do ponad 530 aktualnie). Przez lata rolety plisowane przechodziły również modyfikacje związane z typami uchwytów do sterowania, możliwością montowania przedłużaczy uchwytów czy też zmianą elementów mechanizmu.